LETNO SREČANJE MLADINE KGZ
07.10.2017
Štjak

V sklopu mesečnih srečanj mladine PGD Materija smo se v soboto, 7. oktobra 2017, odpravili na Mladinsko srečanje mladine Kraške gasilske zveze (KGZ) v Štjak. Tam so nas pričakale  ekipe pionirjev in mladincev iz ostalih društev KGZ, pred nami pa je bil zabaven orientacijski pohod. Da bi bilo srečanje čim bolj zabavno in bi tako med mentorji kot mladimi prišlo do novih spoznanj, smo se z žrebanjem razdelili v mešane skupine. Skupine desetih otrok so tako pod vodstvom dveh mentorjev krenile na pot. Med pohodom so udeleženci na petih različnih točkah dokazovali svoje spretnosti v vlačenju cevi, sestavljanju puzzel, prepoznavanju gasilske opreme in prenašanju žogic. Po enourni hoji smo se najedli s pripravljenim kosilom, nato pa je do razglasitve rezultatov sledilo prosto druženje na bližnjem igrišču. Srečanje se je zaključilo z razglasitvijo rezultatov in podelitvijo simboličnih nagrad za vse sodelujoče. Za organizacijo dogodka je letos poskrbelo PGD Štjak, ki je nalogo izpeljalo z odliko.

Veseli nas, da se je srečanja udeležilo kar 30 otrok iz PGD Materija, ki so pod vodstvom petih mentorjev preživeli prijetno dopoldne ob spoznavanju prijateljev sosednjih društev.

v imenu mentorjev mladine