PROMETNA NESREČA - BAČ PRI MATERIJI
10.08.2024 ob 18.48

Na glavni cesti na Baču pri Materiji (pred gasilskim domom) sta na prehodu za pešce trčila voznik kolesa z motorjem in otrok na kolesu. Otrok in voznik ter sopotnik na motornem kolesu so se pri trčenju telesno poškodovali.

Po pozivu ReCO Postojna so na intervencijo izvozili gasilci PGD Materija, ki so zavarovali kraj, do prihoda zdravstvenega osebja ponesrečenim nudili prvo pomoč in nato pomagali pri zdravniški oskrbi ter transportu v reševalno vozilo, na motornem kolesu  izklopili vire energije in pomagali pri urejanju prometa. Poškodovanega otroka so reševalci odpeljali na nadaljnje zdravljenje v izolsko bolnišnico, motorista pa so oskrbeli na kraju. Zaradi nesreče je bil en pas glavne ceste približno 40 minut zaprt za promet. Intervencija je bila zaključena ob 20.05.

Na intervenciji je sodelovalo 16 gasilcev PGD Materija z enim vozilom (še tri gasilci so bili v pripravljenosti v gasilskem domu), zdravnik in reševalka ZP Hrpelje, reševalci NMP Sežana ter policisti PP Kozina.