13. MLADINSKI TABOR PGD MATERIJA
01.07.2024 ob 18.00
Rogla

Gasilci PGD Materija smo v zadnjih junijskih dneh otvorili poletne počitnice. Štiridnevni 13. mladinski tabor PGD Materija se je letos prvič odvijal na novi lokaciji, in sicer na Rogli, med petkom, 28. junijem in ponedeljkom, 1. julijem. Tabora se je udeležilo 29 otrok v spremstvu 12 mentorjev.

Dopoldneve smo po dvigu taborne zastave preživljali v notranjem bazenu, kjer smo uživali v tunkanju, špricanju, plavanju in sproščanju v masažnem bazenu. Popoldneve in večere pa smo se zabavali ob raznovrstnih skupinskih aktivnostih. Hitrostne spretnosti so otroci urili v štafetnih igrah, svoje gasilsko znanje preverjali v orientaciji in se nasmejali ob igranju activityja ter družabnih iger. Posebej razburljivo je bilo sobotno popoldne, ko smo se odpravili na adrenalinski spust s sankami, nato pa se odpravili na pohod po okolici in na 30 m visokem razglednem stolpu preverili, kdo ima strah pred višino. Nadvse zanimiva je bila tudi igra »bingo«, v kateri so otroci prepoznavali gasilsko orodje in se učili o zgodovini našega društva. Tudi športa ni manjkalo - navijači smo v nedeljo napeto spremljali tesen nogometni dvoboj med mentorsko in mladinsko ekipo, ki pa je v zadnji minuti tekme žal morala priznati poraz. Vreme nam je bilo ves čas naklonjeno, da smo aktivnosti preživljali na soncu, v neokrnjeni naravi pohorskih gozdov. Ob prihodu domov smo podelili priznanja osmim mladinkam in mladincem, ki so se letos zadnjič udeležili tabora (Manca Dekleva, Vanesa Verko, Teja Dimitrov, Luna Spasović, Zala Orešnik, Jan Nabergoj, Jaka Nemanič in Žiga Bolčič). Zanje upamo, da se nam bodo čez kakšno leto pridružili v mentorskih in operativnih vodah.

Polni doživetij se že veselimo poletja, ko bomo svoje možgane sprostili in se pripravili na jesenska gasilska druženja.

V imenu mentorjev mladine

Doris Fabjančič Primc