SODELOVANJE NA OBČINSKEM PRAZNIKU
04.09.2021 ob 15.00
Kozina

Ob občinskem prazniku, je v soboto, 4. septembra 2021, v parku Žaga na Kozini potekalo športno-zabavno popoldne, na katerem so se predstavila različna športna in ostala društva, ki delujejo znotraj Občine Hrpelje - Kozina. Svojo stojnico in poligon smo pripravili tudi mentorji mladine PGD Materija. Otroci in ostali obiskovalci so si lahko ogledali zaščitno gasilsko obleko, obutev, orodje in nekatere pripomočke, ki jih gasilci potrebujejo na intervencijah. Obenem so se preizkusili v dveh zabavnih gasilskih disciplinah, ki se jih učimo tudi v sklopu naših mesečnih gasilskih druženj. Na prvi točki so se učili razvijati gasilske cevi, na drugi pa se v skupini treh preizkusili v zbijanju tarče z brentačo. Otroci so na točkah uživali, nekateri pa so se kasneje vrnili in se v igrah želeli preizkusiti ponovno.

Občini Hrpelje - Kozina se zahvaljujemo za povabilo, otrokom pa za čudovit popoldne v družbi gasilcev.

v imenu mentorjev mladine